0
0
0

Apple MacBook Pro M1 Pro та M1 Max. Кращий ноутбук в світі

Apple MacBook Pro M1 Pro та M1 Max. Кращий ноутбук в світі

M1 Pro та M1 Max — максимально заряджений для професіоналів!


M1 Pro та M1 Max — великий крок вперед для "яблучної" системи чіпів серії Pro. Команди Apple працювали над створенням абсолютно нового MacBook Pro, який об'єднує неймовірну продуктивність і функціональність. В результаті вийшло щось дійсно особливе. Це абсолютно новий, повністю перероблений MacBook Pro. Він вийде в двох розмірах: 16-дюймова модель і, вперше, — компактна і не менш потужна 14-дюймова модель з тими ж функціями і можливостями.

Продуктивність M1 Pro і M1 Max — що особливого?


Новий MacBook Pro — це революційна продуктивність і довга робота акумулятора, дисплей високої якості і безліч портів. Це професійний ноутбук, якому немає рівних.

Під час проектування нового MacBook Pro, команда Apple на перше місце поставила продуктивність і зручність. Було оптимізовано простір всередині нового алюмінієвого корпусу під нову продуктивність і функціональність та вбудована вдосконалена система охолодження, яка прокачує на 50% більше повітря, навіть при малих обертах вентиляторів.

Така система охолодження дозволяє MacBook Pro досягати фантастичної постійної продуктивності при тихій роботі вентиляторів. А, завдяки енергоефективності чіпа Apple, вентилятори навіть не включаються при виконанні звичайних завдань. І це все реалізовано в корпусі товщиною 16,8 мм і вагою менше 2 кг для 16-дюймової моделі та всього 15,5 мм і менш 1,5 кг ваги для 14-дюймової моделі

Оновлений дизайн — зустрічають за зовнішнім виглядом


Повністю новий дизайн — початок історії MacBook Pro. Новий Macbook Pro був переосмислений у всіх сенсах. Користувачі клавіатури цінують функціональність верхніх клавіш на Magic Keyboard, і тому Apple перенесли його і в Macbook Pro. Фізичні клавіші замінили Touch Bar і повернули звичне відчуття механічного натискання, яке так люблять професіонали.

Клавіші розташовані на чорній підкладці з подвійним анодуванням. Вона витончено підкреслює підсвічені символи на клавішах. Її доповнює великий, кращий у своєму класі трекпад — Force Touch — ідеальний помічник в роботі над складними завданнями.

Передача даних - нові можливості


Тепер поговоримо про передачу даних. Безліч портів полегшує життя професійних користувачів. Тому, здорово, що зробили більше портів в новому Macbook Pro.

На одній стороні знаходиться порт HDMI для зручного підключення до моніторів і телевізорів, порт Thunderbolt 4 для високошвидкісних зовнішніх пристроїв і слот для SD-карт для швидкого доступу до мультимедійних файлів. На іншій стороні розташований вихід для навушників, тепер з підтримкою високоімпедансних моделей і ще 2 порти Thunderbolt 4, тобто всього їх три.

І ще! У Macbook Pro повертається MagSafe! MagSafe 3 в новому дизайні передає більше потужності. Але ви можете як і раніше заряджати ноутбук через порти Thunderbolt.

Також Apple поліпшили підтримку моніторів. З M1 Pro ви можете підключити 2 монітори PRO Display XDR. А з M1 Max — до 3-х моніторів RO Display XDR і ще один телевізор 4K одночасно, тоді корисна площа всіх екранів складе більше 75 млн пікселів. При цьому у вас ще залишаються вільні порти для підключення Hi-Fi навушників і для перенесення медіа з камери. І все це, зауважте, — без єдиного перехідника. Це найдосконаліша схема підключення на ноутбуках Apple.

Дисплей. Фантастично новий


Новий Macbook Pro також отримав чудовий дисплей. Apple почали розширення з активної області екрана. В результаті рамки стали на 24% тонше. Також розтягнули дисплей вгору, обігнули камеру і зробили верхню рамку на 60% тонше, збільшивши корисну площу екрану. MacOS вміє задіяти цей додатковий простір повністю: меню піднімається і не закриває огляд, автоматично обтікаючи камеру і залишаючи більше місця для вашого контенту. Це здорово виглядає в темному режимі, який так люблять професіонали. Працювати на такому екрані фантастично приємно.

    Завдяки цьому новому дизайну, дисплей став більше.
  • 16-дюймова модель оснащена дисплеєм розміром 16,2 дюйма, а розмір корпусу майже не змінився. Apple збільшили щільність пікселів на 1,8 млн, тобто всього стало 7,7 млн пікселів. Погодьтеся, це — небувала кількість для ноутбука Mac.
  • Активна область 14-дюймової моделі становить 14,2 дюйма і 5,9 млн пікселів. А це більше, ніж в 16-дюймовому Macbook Pro минулого покоління!

Ще в Macbook Pro віднині є технологія ProMotion. З ProMotion частота оновлення екрану досягає 120 Гц і автоматично адаптується під контент, який відображається. Якщо картинка статична, частота оновлення динамічно зменшується і економить вам заряд акумулятора. При прокручуванні сторінок частота зростає, і прокрутка працює дуже гладко. Редактори відео можуть вибрати стандартну частоту, коли їм потрібно зафіксувати її значення.

Тепер дисплей підтримує 1 млрд кольорів і точно передає градієнти. І вперше Apple вбудували сюди дисплей Liquid Retina XDR, щоб ви могли створювати, редагувати і переглядати HDR-контент з неймовірною точністю передачі кольору.

Можливості Pro Display XDR надихнули Apple, тому вони додали технологію mini-LED від iPad Pro в нереально тонкий корпус Macbook Pro. Вдалося інтегрувати в дисплей унікальне mini-LED підсвічування, систему оптичних плівок і розсіювачів, а також ультрасучасну рідкокристалічну панель.

Дисплей безкомпромісний за своїми характеристиками. Тисячі діодів mini-LED розташовані в цьому унікальному шарі підсвічування. Вони згруповані в зони затемнення, яскравість яких регулюється окремо. Дисплей досягає постійної яскравості 1000 кд/м2 на всій площі екрану та пікової яскравості 1600 кд/м2, а також вражає своєю контрастністю 1000000:1. Екстремальний динамічний діапазон оживляє HDR-контент, передаючи кожну деталь в темних і світлих ділянках, і ще більш насичені кольори і більш глибокий чорний.

Цей новий дисплей відмінно підійде як для фінальної обробки зображення, так і для перегляду улюбленого серіалу в HDR.

І навіть камера — нова


Дозвіл нової камери подвоєно до 1080р і використаний об'єктив зі збільшеною діафрагмою, яка пропускає більше світла. Apple збільшили матрицю — тепер в ній більше оптично ефективних пікселів, які камера забезпечує в два рази краще при слабкому освітленні. Система камери також використовує ISP і нейронний движок для обчислювального відео, що покращує якість відео, щоб ви отримали більш чіткі зображення і більш природні відтінки шкіри.

Ці удосконалення, безумовно, краща система камери з коли-небудь існуючих в ноутбуках Mac.

Чистий звук - вже реальність


Apple зробили свої мікрофони студійної якості ще краще, встановивши до 60% нижче рівень шуму. Це означає, що ви отримуєте кришталево чисті записи, які вловлюють найтонші звуки.

Новий 16-дюймовий Pro оснащений поліпшеною акустичною системою з 6 динаміків, яка включає 2 високочастотних і 4 низькочастотних динаміка з примусовим шумопоглинанням. Високочастотні динаміки майже в два рази більше очищають звук на середніх і високих частотах для чіткої звукової сцени.

Apple збільшили розмір і амплітуду коливань мембран низькочастотних динаміків, тому тепер вони можуть витісняти вдвічі більше повітря, що дозволяє їм передавати на 80% більше басів. Також вони додають пів октави в басах, глибше розкриваючи ряд нот, які раніше вислизали від вашого слуху.

Варто зазначити, що ця сенсаційна звукова система з 6 динаміків є і в 14-дюймовій моделі Pro.

Нова звукова система підтримує просторовий звук, який створює ретельно продуману тривимірну звукову сцену. Коли ви слухаєте музику або переглядаєте фільм з Dolby Atmos, створюється повне відчуття, що ви в кінотеатрі. Мікрофони студійного рівня з ще більш високим співвідношенням сигнал/шум, вражаюча звукова система з 6 динаміків і просторовим звуком — в ноутбуці ще ніколи не було такої чудової акустики.

Оцінюємо продуктивність


Новий MacBook Pro розсуває кордони можливостей ноутбука. 16-дюймова модель з M1 Pro і M1 Max володіє вищою продуктивністю процесора, ніж попереднє покоління з Core i9. Це величезний приріст продуктивності для складних обчислень, таких як компіляція проекту в Xcode.

M1 Pro обробляє графіку до 2,5 разів швидше, ніж попередня 16- дюймова модель з найшвидшим графічним процесором, а M1 Max — до чотирьох разів швидше. Ви можете оцінити це колосальне зростання, виконуючи завдання з важкої графіки, наприклад, рендеринг сцен в Cinema 4D.

Що стосується машинного навчання, його продуктивність зросла в п'ять разів. Функція виділення об'єктів в зображення в Photoshop, виконуються швидше, ніж будь-коли.

14-дюймова модель також налаштовується за допомогою M1 Max. Продуктивність центрального процесора 14-дюймового Pro до 3,7 разів вище, ніж у 13-дюймової моделі Core i7. M1 Pro працює з графікою до 9 разів швидше, а M1 Max — до вражаючих 13 разів!

Завдання виконуються до 11 разів швидше і тому, незалежно від того, чи збираєте ви масивну панораму в Lightroom Classic або рендерите складну сцену з червоним зміщенням, 14-дюймовий Macbook Pro впорається із завданням на відмінно.

Відтепер, уніфікована архітектура пам'яті дозволяє виконувати робочі процеси, які раніше здавалися неможливими. Навіть в новітніх професійних ноутбуках для ПК максимум 16 Гб відеопам'яті. У Macbook Pro до 64 Гб, тому додаткам доступно набагато більше ресурсів при роботі з важкою графікою. Це означає, що на MacBook Pro 3D-художники тепер можуть легко працювати з екстремальної геометрією і текстурами в сценах, які новітні професійні ноутбуки для ПК навіть не можуть запустити.

Вдосконалений медіа-процесор на M1 Max дозволяє редагувати до 30 потоків 4k ProRes відео в Final Cut Pro або до 7 потоків 8k ProRes, тобто більше потоків, ніж на 28-ядерному Core Mac Pro з Afterburner. Відеоредактори тепер можуть робити градацію кольору в HDR для відео 8k ProRes 4х4, працюючи від акумулятора.

І нарешті, сховище стає ще швидше. Надшвидкі SSD-диски забезпечують неймовірну швидкість читання до 7,4 Гб в секунду, що більш ніж в два рази швидше, ніж SSD попереднього покоління. Магія M1 Pro і M1 Max полягає в тому, що, незважаючи на збільшену продуктивність, вони залишаються максимально енергоефективними.

Заряжай швидше, заряджай на довше!


Незалежно від того, чи підключені ноутбуки до електромережі чи ні, акумулятор надзвичайно довго тримає заряд. Тепер за одну зарядку ви зробите набагато більше. Наприклад, фотографи, які переходять від зйомки до публікації на ходу, отримають до двох разів більше часу автономної роботи в Lightroom при редагуванні зображень.

Розробники, що працюють в Xcode, зможуть скомпілювати в чотири рази більше коду. Ви будете здивовані, як надовго вистачить заряду для повсякденних завдань, таких як перегляд улюбленого фільму. Адже 14-дюймова модель може програвати до 17 годин відео, а це на 7 годин довше! А 16-дюймова модель забезпечує до 21 години відтворення відео, що становить 10 додаткових годин і є найтривалішим часом автономної роботи серед ноутбуків Mac.

Новий MacBook Pro тепер вперше підтримує швидку зарядку на Mac, тому він може заряджатися до 50% всього за 30 хвилин. І коли справа доходить до захисту навколишнього середовища, новий MacBook Pro знову піднімає планку — корпус зроблений зі 100% переробленого алюмінію, що дає можливість використовувати тільки перероблені і поновлювані матеріали.

MacBook Pro не містить шкідливих речовин, вироблен з використанням ще більш відновлюваної енергії, і відповідає високим стандартам Apple по енергоефективності.

Apple не приховує захоплення від того, на що здатна ця інноваційна система.
Вона дозволяє професіоналам розкрити свій творчий потенціал способами, які раніше були неймовірними. Він підійде для всіх, хто просто хоче працювати на кращому ноутбуці в світі.

Що отримуємо в результаті?


Порівнюючи 14-дюймову модель з попередньим висококласним 13-дюймовим MacBook Pro, ви отримуєте гігантський стрибок в продуктивності — до 7 годин більше автономної роботи, більший дисплей з Xdr, поліпшена камера з високоякісним звуком і більше портів — все це за $ 19999.

І якщо ви порівняєте новий 16-дюймовий Pro з попередньою моделлю, ви також отримаєте величезний приріст продуктивності і можливостей за $ 2499.

Обидві моделі доступні в сріблястому і космічному сірому кольорі і надійдуть у продаж на наступному тижні.

Обидві моделі доступні в сріблястому і космічному сірому кольорі і надійдуть у продаж на наступному тижні.

Сьогодні Apple повністю переглянули високопродуктивний чіп Apple з M1 Pro і M1 Max, вони на сьогоднішній день є найпотужнішими і функціональними мікросхемами, які Apple коли-небудь створювали. Разом з M1 вони утворюють неймовірне сімейство чіпів, яке лідирує в галузі по продуктивності і енергоефективності.

Новий MacBook Pro і 13-дюймовий Pro на M1 разом утворюють потужну лінійку професійних ноутбуків. І цим зроблений ще один величезний крок вперед в максимальному переході на яблучний чіп.

Настав важливий день для Mac і професійних користувачів. Apple об'єднали свої самі передові мікросхеми з міццю Mac OS. У своїй презентації Apple зосередилася на двох областях, які дуже цінують всі: музика і макінтоші, і як вони живлять творчий потенціал.

Креативність — невід'ємна частина того, що робить Apple. Продукти Apple розширюють можливості користувачів, а також дозволяють їм отримувати натхнення завдяки творчості інших.

Команда Apple продовжує рухатися вперед для створення продуктів і вражень, які роблять життя кожного з нас яскравіше!

Використана стенограма презентації Apple 18 жовтня 2021 року