0
0
0

Apple Watch. Повний контроль над здоров'ям

Apple Watch. Повний контроль над здоров'ям

Повний контроль над здоров'ям


Пам'ятаєте, коли у 2015 році Apple презентували розумний годинник з функцією спілкування та тренажером, пристрій був доволі повільним. В серії 0 не було навіть GPS. Але компанія щороку додавала значні покращення, і вже зараз Watch називають цифровими помічниками лікарів.

Що Watch замінюють в медицині


Годинник визначає найважливіший показник здоров'я серця та легень — кардіозагартованність. Це — максимальний обсяг кисню, яке тіло споживає під час фізичних навантажень (швидкої ходьби, підйому сходами, бігу тощо). Якщо ж рівень кардіозагартованністі виявиться нижче норми для вашого віку та статі, в додаток обов'язково прийде повідомлення. Так Apple стимулює власників годинників більше рухатись та вести активний спосіб життя.

Один з важливих показників, який тепер можна контролювати, — фібриляція передсердь (миготлива аритмія). Починаючи з Apple Watch Series 4, став доступний додаток ЕКГ (моніторинг електрокардіограми). Спеціальний датчик реєструє серцебиття та ритм і звіряє дані на наявність фібриляції передсердь (AFib). Цей важливий показник тепер можна контролювати за допомогою годинника. Адже своєчасне діагностування цього параметра — профілактика інсультів та інших серйозних ускладнень.

Щоб відстежувати частоту серцевих скорочень під час навантажень або тренувань та перевіряти наявність нерегулярного серцевого ритму треба налаштувати повідомлення в додатку Apple Health. А щоб отримувати сповіщення про порушення сердечного ритму, для початку потрібно заповнити коротку анкету, в якій зазначити дату народження та факт попередньої діагностики серця. Далі годинник буде періодично перевіряти життєві показники. Це відбувається, коли людина не рухається. Кількість та інтервал вимірювань можуть змінюватись впродовж доби.

Якщо ви приймаєте якісь ліки, які впливають на серцевий ритм, обов’язково зазначте це в додатку. Проте варто пам’ятати, що Apple Watch не може виявити серцевий напад і не стежить за фібриляцією постійно. Годинник корисний для діагностування та контролю захворювань серця. Пам'ятайте, що Apple Watch все ж таки не замінює повноцінне обстеження у лікаря.

Таймер Миття рук — корисна функція в період карантину. Годинник нагадає, щоб ви не забули вимити руки, коли прийшли додому. Варто вам тільки відволіктися від необхідної процедури, як прийде сповіщення-нагадування. Також Apple Watch простежить, щоб ви мили руки не менше 20 секунд.

З моменту виходу Apple Watch вже було незліченно багато історій про порятунок людських життів завдяки досягненням у сфері охорони здоров’я в рамках Apple Watch та ініціатив Apple Health.

Що варто очікувати від розумних годинників в майбутньому


Новий Apple Watch Series 7, який з`явиться на полицях магазинів вже 15 жовтня, включає нові інструменти для контролю здоров'я та самопочуття. За допомогою годинника ви можете навіть виміряти рівень кисню в крові. А завдяки інноваційним програмам уважності та відстеження сну — аналізувати якість нічного відпочинку.

Apple Watch

Фотографії